Čo by ste mali vedieť?

Užitočné informácie z našej kliniky

Pre lepšiu informovanosť ohľadne dôležitých a práve aktuálnych tém.

Užitočné informácie

Starostlivosť o chrup

Vieme, že denná starostlivosť o naše zuby je dôležitá. Používamé kefky, pasty, zubné niťe a rôzne roztoky na vyplachovanie, chodíme na preventívne prehliadky a zubný ultrazvuk. Ale čo zuby naších štvornohých miláčikov? Dočítajte sa viac.

Silvester: zábava alebo stres?

Čo môžeme urobiť aby sme sa nového roku dožili všetci v zdraví? Dočítajte sa viac.

Falošná gravidita u feny.

Falošná gravidita u feny.

Falošná gravidita. Čo to vlasne je? Dočítajte sa viac.

Pozor! Zmena legislatívy.

Pozor! Zmena legislatívy.

Informácie pre chovateľov spoločenských zvierat a pasy spoločenských zvierat Dočítajte sa viac.

Kastrácia mačiek

Kastrácia mačiek

Vedeli ste, že bežná mačka v produktívnom veku je schopná za 5 rokov splodiť so svojím potomstvom až 15 000 nových jedincov. Okrem toho, že je kastrácia aktívnou formou ochrany zvierat, predĺži Vášmu miláčikovi život v priemere o polovicu. Dočítajte sa viac.

Vianočné nástrahy pre vašich...

Vianočné nástrahy pre vašich miláčikov

Aké potraviny sú pre nášho miláčika nebezpečné? Dočítajte sa viac.

Cestovanie do zahraničia

Cestovanie do zahraničia

Cestovanie  so psom, mačkou alebo fretkou do zahraničia Európska legislatíva týkajúca sa premiestňovania spoločenských zvierat Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu... Dočítajte sa viac.

Rastliny jedovaté pre zvieratá

Rastliny  jedovaté pre zvieratá

Vedeli ste, že bežná vianočná ruža môže byť pre Vášho miláčika nebezpečná? Ktoré ďalšie rastliny možu ohroziť ich zdravie a ako sa prípadná otrava prejavuje? Dočítajte sa viac.

Vakcinácie psov a mačiek

Vakcinácie psov a mačiek

Prečo by sme mali nášho miláčika vakcinovať? Každé zviera by malo mať fungujúce protilátky proti nebezpečným infekčným chorobám, ak ich nemá, môže ochorieť a dokonca aj zomrieť. Existuje široká paleta smrtelných infekčných ochorení, z toho veľké množstvo tých, proti ktorým žiadná vakcína neexistuje. Preto by sme mali využiť aspoň tú možnosť, ktorú máme a zaočkovať proti tým ochoreniam, ktorým sa dá zabrániť. Dočítajte sa viac.

Starostlivosť o starnúce zvieratá

Starostlivosť o starnúce zvieratá

Geriatrické zvieratá alebo čo robiť ak naše zvieratko starne Dočítajte sa viac.

Kastrácia psov

Samice dosahujú pohlavnú dospelosť v rôznom čase,malé plemená niekedy už vo veku 5 mesiacov, veľké plemená až medzi 8. a 14. mesiacom. Spravidla hárajú dvakrát do roka, len v tomto období sú... Dočítajte sa viac.

Alergické ochorenia psov a mačiek

Čo je alergia? Alergia je hypersenzitívna reakcia podmienená reakciou imunitného systému. Je to teda prehnaná, nadpriemerná reakcia imunitného systému na látky, s ktorými sa... Dočítajte sa viac.